Po stopách finské houby nesmrtelnosti – divoká Chaga

18. 1. 2020
Vitální houbu Chagu dovážíme z Finska od roku 2016. Kromě úžasného spektra účinných látek nás na ní zaujal její výskyt v divoké přírodě. Chaga se totiž téměř nedá uměle pěstovat. Je čistě přírodním produktem, který roste na několika místech naší planety – na rozdíl od jiných vitálních hub (hlíva, shitake, reishi a další), které se k jejich škodě nejčastěji pěstují v halách v Číně.

Pátrání po houbě nesmrtelnosti

Letos jsme se sami vydali po stopách Chagy, a na pár dnů se ztratili v nekonečných lesích Národního parku Oulanka.

Nedotčená severská příroda, křišťálová jezera, kaňony a hluboké lesy, které jsou z 99 % certifikovány BIO. Národním parkem se vine jako hlavní tepna trek Karhunkierros (Medvědí okruh) o celkové délce 80 km, který patří mezi nejproslulejší turistické stezky.

Když se vám ale do národního parku podaří dorazit mimo hlavní sezónu, užijete si tuto magickou nádheru v osamocení. Po vykoupání v jezeře, s pusou zbarvenou borůvkami, házíme baťohy na záda a vydáváme se hledat houbu Chaga.

Klíč k odhalení – hledej břízu!

Naše houba totiž roste na bříze, ze které čerpá její nutriční vlastnosti. Na stromech vyrůstá opakovaně. Sběrači se tak vrací na stejná místa a stromům vlastně ulehčují tím, že Chagu odstraňují. Sběr probíhá celoročně a to i v zimě, kdy sběrači díky sněhové pokrývce nemusí šplhat tak vysoko.

I naše snažení bylo nakonec odměněno. Naši první Chagu jsme nechali dál klidně růst na jejím březovém kmeni. Sami jsme se ale přesvědčili, jak obtížné je tento poklad alternativní severské medicíny najít.

Dozvěděli jsme se, že Chaga roste v této nedotčené přírodě minimálně 7 let, než je tělo dostatečně velké ke sběru, někdy však i desítky let. Pro vaši představu – v čínských halách se vitální houby pěstují maximálně 3 měsíce.

Čaga – přírodní poklad

Ne náhodou je nazývána houbou nesmrtelnosti.  Čaga je fantastickým zdrojem velice specifických látek, jako jsou triterpeny, adaptogeny a betaglukany. Už stovky let se používá na široké spektrum zdravotních potíží – bohužel vás dle legislativy EU nemůžeme informovat do větších detailů, neboť bychom mohli vytvořit dojem léčivého účinku, který může být prezentován pouze u schválených léků. Nezlobte se na nás a dohledejte si prosím běžně dostupné online zdroje o působení této královny vitálních hub. Děkujeme.

Související produkty

Autor: Jitka Černochová
Odbornice na superplodiny, výživu a zdravý životní styl.
Majitelka DoktorBio s.r.o.
Sdílejte článek:
DoktorBio je česká firma působící na trhu od roku 2010.

Adresa:
třída Míru 60, 53002 Pardubice
IČO 28797086 DIČ CZ28797086

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku, který vede Krajský soud v Hradci Králové, v oddílu C, vložce 27944

e-mail: info@pokladyfinska.cz
tel.: +420 777 671 217 (8:00 - 17:00)
Doprava a platby
Pro dopravu našich produktů využíváme České pošty a kurýrní služby GLS. Cena dopravy je 89,- Kč pro celou ČR (včetně DPH). Pro objednávky nad 990,- Kč nabízíme dopravu zcela zdarma.

Svoji objednávku můžete platit dobírkou nebo běžnými online způsoby pomocí brány GoPay
Možnost odstoupení od smlouvy
Jako spotřebitel můžete od uzavřené smlouvy kdykoli odstoupit, a to až do uplynutí 14 dnů ode dne převzetí zboží.
Prosíme, obraťte se na nás emailem na adrese info@pokladyfinska.cz nebo postupujte podle našich Obchodních podmínek - body 6.1 - 6.8
Reklamace
V případě reklamace se na nás,
prosím, obraťte emailem na adrese info@pokladyfinska.cz
V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Záruka na dodané zboží a reklamace se řídí podle zákona o ochraně spotřebitele a upravují je naše Obchodní podmínky v bodech 7.1 - 7.15
EET
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Povinnost online evidence v našem eshopu se vtahuje pouze na platby kartou.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram