Kočičí oči – akce 10 % sleva pro vás a 10 % pro kočičky

18. 1. 2020
Návštěva kolínského spolku Kočičí oči a rozhovor s jeho předsedkyní Evou Šedivou byl pro nás intenzivní zážitek. Za láskyplnou péčí o opuštěné nebo zraněné kočičky i osvětou o kastračních programech je každodenní tvrdá práce, která si zaslouží naši i vaši pomoc.

Co a kdy Vás přivedlo k péči o opuštěné kočičky?

Začala jsem před necelými 4 lety dělat kastrační program. Do té doby jsem myslela, že jsem tzv. „psí“ člověk, protože kočky jsem moc neznala. Při odchytu nebylo kam dát nemocné, zraněné nebo kontaktní kočičky a koťata, a venku jsem je nechat nechtěla. Také nebyl nikdo, kdo by je léčil. Proto nakonec vzniklo depozitum. A já jsem zjistila, že mám ke kočkám velmi blízko. Učila jsem se od nich jejich reakce, psychiku a „jejich řeč“. Proto dnes také kladu důraz na výběr domova. Každá kočička je trochu jiná a je velmi důležité, aby byla spokojená.

Kolik jich v současné době máte?

Vždy je jejich počet kolem 40 a to je maximum naší kapacity. Volná klec nezůstane ani 24h. Hned je obsazena další kočičkou, která potřebuje pomoci.

To máte jistě hodně nabité dny.

Ano. Ráno nás čeká úklid depozita a dezinfekce. Mezitím odjíždím na veterinu, pokud jsou kočičky v léčbě, a ke kontrole zdravotního stavu. Někdy tam musím s nově přijatou kočičkou. Pak je krmení, karantény, podání antibiotik, injekcí atd. Přes den zařizuji rozvoz krmiva do lokalit, kde lidé krmí kočičky, které jdou na kastraci.

Sledujete i jejich zdravotní stav?

Pokud je některá nemocná, nebo si všimneme, že kočičky nejí, nejčastějším problémem jsou zuby a zánět dásní. V tom případě jedeme na veterinu k ošetření a špatné zuby jsou odstraněny. Snažím se mít v každé lokalitě několik lidí, aby dávali pozor na kočičky.

Nakonec je čeká kastrace?

Kastrací bezprizorních koček naše péče o ně nikdy nekončí. Někdy je zranění tak vážné, že musíme kočičku odvézt do Hradce Králové na kliniku s větší možností vyšetření. Mezitím si domlouvám zájemce na kočičky, večer odchyty koček na kastraci, dokud není zima. A pokud je někde večer i v noci zraněná nebo sražená kočička, volá mi městská policie a já kdykoliv jedu. Pak mám agendu jako vedení knihy příjmů, evidenci kontrol na veterině, zdravotní karty atd.

Vylučovací soustava – močové cesty

Jak mohou lidé, kteří by chtěli, pomoci?

Například je velmi důležité sdílení hledání domovů, velmi to pomůže. Mohou přispět finančně či nákupem krmiva. Kontakty i transparentní účet najdete na našem Facebooku. Také deky, ručníky a inkontinenční podložky. Těch máme obrovskou spotřebu do klecí.

Vidíte alespoň nějaký posun k lepšímu?

Posun k lepšímu je přáním všech útulků. Bohužel je situace rok od roku horší.

Je nějaký kočičí příběh, který Vám ulpěl v paměti?

Je naštěstí dost příběhů se šťastným koncem a na všechny často vzpomínám. Se všemi lidmi, kteří v příbězích figurují nebo mají v adopci takovou kočičku, jsem velmi často v kontaktu a mohu říci, že vzniklo až přátelství. A to je úžasné, dává to sílu nevzdat se.
Příběh „Bráškové z D1“ na našem Facebooku je jeden z těch opravdu silných.

A Vaše největší přání?

Úplně největší přání nás všech je, aby lidé nemnožili a kastrovali. Aby se starali hlavně v obcích o své kočky. Aby pochopili, že kočka není pastička na myši, potřebuje veterinární péči a nemusí rodit donekonečna. A aby skončilo vyhazování koťat – mnohdy i s jejich maminkou. Jednou snad přijde doba, kdy si řekneme, že je méně koček bez domova.
Přála bych si, aby v kočkách lidé neviděli pouze škodnou a zvíře, které je hodlá nakazit. Pouze 1 % koček je přenašečem toxoplasmosy. Člověk by navíc musel sníst její trus bezprostředně po vykonání potřeby kočky, nebo sníst kočku v podobě sushi, jinak se nenakazí. Větší nebezpečí je z tataráku a špatně omyté zeleniny.

Ráda bych, aby se kočka zařadila na seznam zvířat, která touží po člověku a nerodí se lidem naschvál.

Pomoci můžete i nákupem našich elixírů na imunitu a energii

SLEVOVÝ KÓD “KOCICKY” – 10 % SLEVA NA CELÝ NÁKUP PRO VÁS
A DALŠÍCH 10 % ÚTULKU KOČIČÍ OČI V KOLÍNĚ
Autor: Jitka Černochová
Odbornice na superplodiny, výživu a zdravý životní styl.
Majitelka DoktorBio s.r.o.
Sdílejte článek:
DoktorBio je česká firma působící na trhu od roku 2010.

Adresa:
třída Míru 60, 53002 Pardubice
IČO 28797086 DIČ CZ28797086

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku, který vede Krajský soud v Hradci Králové, v oddílu C, vložce 27944

e-mail: info@pokladyfinska.cz
tel.: +420 777 671 217 (8:00 - 17:00)
Doprava a platby
Pro dopravu našich produktů využíváme České pošty a kurýrní služby GLS. Cena dopravy je 89,- Kč pro celou ČR (včetně DPH). Pro objednávky nad 990,- Kč nabízíme dopravu zcela zdarma.

Svoji objednávku můžete platit dobírkou nebo běžnými online způsoby pomocí brány GoPay
Možnost odstoupení od smlouvy
Jako spotřebitel můžete od uzavřené smlouvy kdykoli odstoupit, a to až do uplynutí 14 dnů ode dne převzetí zboží.
Prosíme, obraťte se na nás emailem na adrese info@pokladyfinska.cz nebo postupujte podle našich Obchodních podmínek - body 6.1 - 6.8
Reklamace
V případě reklamace se na nás,
prosím, obraťte emailem na adrese info@pokladyfinska.cz
V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Záruka na dodané zboží a reklamace se řídí podle zákona o ochraně spotřebitele a upravují je naše Obchodní podmínky v bodech 7.1 - 7.15
EET
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Povinnost online evidence v našem eshopu se vtahuje pouze na platby kartou.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram